O nas

Siedziba firmy Platan w Sopocie
Siedziba firmy Platan w Sopocie

Platan

Platan Sp. z o.o. sp.k. jest polskim producentem systemów telekomunikacyjnych. Projektujemy i wytwarzamy centrale telefoniczne i serwery telekomunikacyjne dla firm i instytucji, oferujemy usługi wielokanałowych łączy VoIP, zapewniamy kompleksową komunikację dla biznesu i administracji. Działamy od 1985 roku.

Zapraszamy również na nasze firmowe strony: www.platan.pl oraz audio.platan.pl.

 

Blog

Blog firmy Platan to przede wszystkim nowa forma komunikacji z naszymi Partnerami i Instalatorami. Zapraszamy również użytkowników systemów Platan, potencjalnych klientów oraz wszystkich, którzy są zainteresowani nowościami na rynku teleinformatycznym. Mamy nadzieję, że ta forma łączności przypadnie Wam do gustu. Liczymy na komentarze, dyskusję, pytania oraz sugestie, o czym chcielibyście czytać.

Na blogu będziemy:

  • przybliżać, jak w praktyce wykorzystać funkcje i usługi central Platan;
  • pokazywać, jak można coś skonfigurować w systemach Platan;
  • podawać rozwiązania nietypowych problemów i oczekiwań, z którymi spotkali się nasi Instalatorzy;
  • przedstawiać nowości w ofercie;
  • zdradzać, co dzieje się w firmie Platan;
  • dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi rynku telekomunikacyjnego.

Chcemy tu również opisywać Wasze sukcesy, zrealizowane projekty. Podzielcie się z nami zdjęciami z instalacji systemów Platan wraz z krótkim opisem, co zaproponowaliście, jakie były oczekiwania klienta i jak zostały zaspokojone. Opiszemy, pochwalimy, polecimy.

 

Autorzy

Za treści zamieszczone na blogu odpowiadają:

Tomasz Jaroszewski - Kierownik Biura Marketingu i SprzedażyTomasz Jaroszewski – Kierownik Biura Marketingu i Sprzedaży, znany z prowadzonych szkoleń, webinariów, nagranych wideoinstrukcji. W Platanie od zawsze, najpierw jako specjalista ds. handlowych, potem jako menadżer produktu. Służy wsparciem technicznym, szczególnie ceni sobie bezpośredni kontakt z instalatorami, znajdzie rozwiązanie niemal każdego problemu. Na blogu chce się dzielić zdobytym doświadczeniem i pomysłami na praktyczne wykorzystanie dostępnych funkcji.

Joanna Lewandowska - Specjalistka ds. Marketingu i PRJoanna Lewandowska – Specjalistka ds. Marketingu i PR, miłośniczka języka polskiego i paru obcych, redaktorka i korektorka tekstów. Przygotowuje firmowe materiały informacyjno-reklamowe, nagrywa filmy, organizuje szkolenia, spotkania, targi, tłumaczy i sprawdza oprogramowanie, prowadzi serwisy internetowe i społecznościowe działu central. Będzie przybliżać nowości w ofercie oraz proponowane rozwiązania w sposób zrozumiały nawet dla laików. Zadba o szatę graficzną bloga i poprawność językową tekstów.

Janusz Macuba - Specjalista ds. Klientów StrategicznychJanusz Macuba – Specjalista ds. Klientów Strategicznych, w Platanie od 2007 roku. Współpracuje głównie z operatorami telekomunikacyjnymi, zajmuje się również pozyskiwaniem zamówień publicznych. Inżynier telekomunikacji z bogatym doświadczeniem, którym chętnie dzieli się w pracy. W latach 1992–2006 pracował na różnych stanowiskach w Telekomunikacji Polskiej. Prywatnie lubi pobiegać i aktywnie spędzać czas wolny. Na blogu chciałby opisywać ciekawe przypadki, z jakimi spotkali się jego klienci.

Marcin Tułodziecki – Dyrektor Pionu Central, czuwający nad Biurem Badań i Rozwoju, rozwija również dział audio-wideo. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery w firmach Micronet i Platan. Był specjalistą ds. techniczno-handlowych, prowadził szkolenia, szefował działowi produkcji. Świetny analityk i obserwator, o centralach Platan wie wszystko. Na blogu chce się dzielić przemyśleniami dotyczącymi rynku telekomunikacyjnego oraz zdradzać, skąd się wzięły pomysły na niektóre rozwiązania w systemach Platan.